Виктория Волей спечели пловдивското дерби и си осигури участие във финалите

18:20, 28 фев 16 25 658 Шрифт:
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) постигна 10-а поредна победа в държавното първенство за юноши старша възраст.

В дербито на Пловдив от Група 3 „оранжевите“ се наложиха над Локомотив 1926 с 3:0 (19,19, 11) гейма в своята зала в СОУ „Цар Симеон Велики“.

По този начин възпитаниците на треньора Драган Иванов си осигуриха и на теория първото място в крайното класиране, което им осигурява участие във финалите от държавното първенство.

Виктория Волей е убедителен лидер във временното класиране с пълен актив от 30 точки и геймова разлика 30:2.

До края на редовния сезон в Група 3 на Виктория Волей остават само 2 мача – гостуване на Пан-Волей (Панагюрище) на 6 март и домакинство на Велинград Волей на 13 март.