Проверяват обучението на студентите в Минерални бани, смятат го за нелегитимно
11:08, 24 фев 16
25
893
Шрифт:
Преди няколко дни от пресслужбата на общинската администрация в Минерални бани разпространиха официално съобщение до медиите, че Бургаския свободен университет ще обучава студенти в курортното селище, а семестриалната такса е в размер на 850 лв.
Topnovini.bg изрази съмнение в истиността на информацията и не публикува съобщението, което към 10.30 ч днес все още бе на страницата на общинска администрация.
Според МОН никакво звено на висшето образование, независимо дали е филиал или Център, не може да съществува, ако няма изрично разрешение от тях или отделно разрешение от Министерски съвет. Такъв набор от документи и разрешение оказва се, че няма до момента, казаха от МОН.
От пресслужбата на кметството като разбраха за абсурдната ситуация казаха, че те нямат отношение, защото сградата, в която ще се провежда обучението не била тяхна собственост. Съобщението, че ще се обучават студенти в Минерални бани преди няколко дни обаче бе подадено точно от ПР-а на кметството.
Миналата събота на откриването на центъра от Бургас бе пристигнал доц. Радостин Долчинков, декан на техническия център към ВУЗ-а. Той обаче не си вдигна телефона, за да коментира ситуацията в курортното селище.
Последни новини

А1 стартира продажбите на новите модели Huawei Watch 5, Watch FIT 4, FIT 4 Pro и FreeBuds 6
15:14, 16 май 25 / А1
Специална селекция с Том Круз и „Мисията: Невъзможна“ в А1 Видеотека
19:26, 15 май 25 / А1
Неделните футболни сблъсъци от американската Мейджър Лийг Сокър стават част от ефира на MAX Sport
19:20, 15 май 25 / А1
Добави коментар