Пиер Луврие обжалва разрешението Спас Русев да купи БТК
14:59, 04 фев 16
25
453
Шрифт:
В края на ноември миналата година фирма на бизнесмена Спас Русев придоби БТК за сумата от 330 млн. евро, след като спечели търг за компанията. В сделката са включени и няколко дъщерни компании на „Виваком“, сред които "НУРТС България", "НУРТС Диджитъл" и "БТК Нет".
Делото за сделката е заведено на 1 февруари. Първото заседание е насрочено чак за 26 октомври.
Регистрираната в Люксембург фирма LIC 33 или „Луврие Инвестмънтс Къмпани 33“ се прочу, след като през март 2015 г. белгиецът Пиер Луврие даде пресконференция в София, че купува за 1 евро телекома „Виваком“, военния завод „Дунарит“, ТВ7 и други активи на банкера Цветан Василев, който тогава и сега продължава да се укрива в Белград след фалита на КТБ, която управляваше.
Още тогава „Биволъ“ разкри, че Луврие има силен руски гръб зад себе си в лицето на олигарха Константин Малофеев, свързан с президента Владимир Путин. Последва запор на активите на Луврие от страна на държавата и до сделка не се стигна.
Цялата новина на „Биволъ“ може да прочетете ТУК!
Добави коментар