Очакват несъгласните с манипулациите на българската история да се включат в подписка
17:05, 02 фев 16
25
427
Шрифт:
„Нагласата е да има промяна, която да не върви към подмяна”, сподели едно от действащите лица от инициативата и добави, че подписката не е срещу, тя е за запазване на българското, за запазване на историческата памет на българина, за фактите от историята, за истинските неща.
От групата „България – остров на мира” призовават сливналии да се включат в подписката, която приключва в четвъртък, когато представители на общодържавната инициатива ще се съберат в Карлово, за да отчетат резултатите.
Общодържавната петиция „Против подмяната на исторически факти от учебниците" стартира в социалната мрежа през месец януари и е адресирана до президента на Република България, министър-председателя, министъра на образованието , председателя на НС, народните представители и членове на НС.
Добави коментар