Бургазлия ограбвал магазини, за да си плаща хотела и да яде
13:24, 24 яну 16
25
468
Шрифт:
На 18 януари около 04.30 ч. той заплашил с нож 25-годишна продавачка в денонощен магазин, разположен на бургаската улица „Славянска”, и задигнал оборотната сума в размер на 270 лв.
На 22-ри същия месец към 06.40 ч. Кирил издебнал 26-годишна продавачка на павилион на ул. „Демокрация“ в момент, когато отваряла търговския обект. Злосторникът, прикрит с маска на главата, изкарал нож срещу нея, поискал й оборота и се опитал да я съпроводи в павилиона. Младата жена обаче не загубила самообладание и успяла да затвори вратата на обекта, преди да влезе непознатият вътре. Тя натиснала „паник-бутон“ и повикала помощ.
На следващия ден около 21.30 ч. 33-годишният бургазлия заплашил с нож и 29-годишна продавачка в магазин за хранителни стоки на улица „Гладстон”. Той отмъкнал оборота от 892 лв. и избягал.
Кирил Д. направил пълни самопризнания за трите престъпления, като описал начина за извършването им, както и маршрутите, които използвал за оттеглянето си.
В хода на разследването станало ясно, че бургазлията използвал парите от грабежа, за да преживява и заплаща хотелските си разноски. Той разказал, че започнал да извършва криминалните деяния, тъй като след прибирането си от чужбина, където живял със семейството си, изхарчил спестените пари, а не могъл да си намери работа. Оставяйки без средства за препитание, решил да извършва грабежи, за да се снабдява с финансови средства. Наблюдавал основно магазини за хранителни стоки или павилиони, като забелязвайки, че продавачките им остават сами, си слагал качулката и шала и след заплаха със сгъваем нож извършвал грабежите.
Беднякът изхарчил парите от грабежа на денонощния магазин за храна и заплащане на хотелските разноски, а парите от втория грабеж изгубил, докато бягал от местопроизшествието.
За документиране на извършените три престъпления полицейските служители са извършили множество оперативно-издирвателни мероприятия, иззели видеозаписи и разпитали пострадали и свидетели на грабежите. Кирил Д. е задържан непосредствено след прибирането си в хотелската стая след извършването на грабежа на магазина на бургаската улица „Гладстон”.
Полицията продължава да работи по случаите.
Последни новини

България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Нов опит за затвърждаване на статуквото при рекламата в София, чрез съмнителен доклад на шестима общински съветници
10:26, 24 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар