Николай Милушев седна за трети път на шефското място на ДАИ-Бургас
16:55, 21 яну 16
25
2545
Шрифт:
Николай Милушев вече два пъти е оглавявал автомобилната инспекция в Бургас. Първия път беше отстранен от длъжността през 2011 г. след смъртоносната катастрофа на магистрала „Тракия”, при която загинаха 9-има пътници. Той бе обвинен, че не е упражнил контрол върху изправността на автобусите на фирма „Ентуртранс“ на Ениз Ченгел. Впоследствие турчинът и неговият технически директор Николай Точев бяха осъдени на по 10 г. затвор.
Скоро след първото си уволнение Николай Милушев отново се завърна като шеф на бургаското ДАИ. Той остана на поста до октомври 2013 г., когато за втори път бе освободен. Тогава на негово място бе назначен Тошко Драгнев – братовчед на директора на общинския автобусен превозвач Петко Драгнев.
В края на миналата година при акция бяха арестувани четирима служители на ДАИ в Хасково за вземане на подкуп от турски шофьори. От прокуратурата съобщиха, че по делото има анонимен свидетел. Тогава източници на Topnovini.bg разкриха, че това е Николай Милушев.
Последни новини

Когато магията се превръща в машина: Толкин, Дисни и индустриализацията в разказването на истории
08:15, 03 май 25 / Idealisti
Относно: Абдел Фатах Сиси
07:20, 02 май 25 / Idealisti
Зелените сами си спряха проекта за зелена енергия от ветропарк Осогово, с несъстоятелни мотиви
09:30, 01 май 25 / Регионални новини
Добави коментар