„Биволъ“: Хакери точат ЕГН-та, телефони и мейли на хора с високи позиции във властта
14:33, 19 яну 16
25
636
Шрифт:
Според „Биволъ“ хакери могат да точат ЕГН-та, телефони и мейли на хора с високи позиции във властта, служители на европейските институции, висши служители на ДАНС и дори чужди посланици.
От медията обявиха, че не само са сигнализирали за проблема, но са и предложили конкретни препоръки как да бъде обезопасен сървърът. Месец по-късно обаче проблемът не е решен.
„Този теч за пореден път доказва, че държавата има сериозни проблеми с информационната сигурност и опазването на личната информация на гражданите. Проверка в търсачката за обществени поръчки показва, че за последните 5 години министерствата са похарчили над 31 млн. лв за софтуер. За хардуер пък са дадени над 21 млн. лв., а за сървъри - над 8 млн. лв.“, пише още „Биволъ“.
Последни новини

А1 със специална кампания на безжични слушалки Huawei с до 30% отстъпка през май
13:16, 22 май 25 / А1
Клиентите на А1 с достъп до качествено новинарско съдържание като част от мобилния си план
20:00, 20 май 25 / А1
„Minecraft: Филмът“ – любимата игра оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
17:37, 20 май 25 / А1
Добави коментар