Младеж, обиждал полицаи, ще полага 100 часа обществено полезен труд
11:32, 19 яну 16
25
344
Шрифт:
Нарушителят на закона тогава бил непълнолетен, но вече осъждан. Той не завършил училище по стандартния начин и се наложило да учи в самостоятелна форма на обучение.
Младежът е обвинен в едро хулиганство, за което се признал за виновен. Според обвинението, той е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото – псувал, заплашвал и обиждал двама полицаи, използвайки груби ругателни изрази и други вербални нападки.
За извършеното ученикът получил пробация, която включва задължителна регистрация по настоящ адрес с явяване и подписване пред пробационен служител в продължение на 3 години, при периодичност 2 пъти седмично. Осъденият ще трябва да провежда и периодични срещи с такъв за същия срок, като по време на него ще бъдат разпределени и 100 часа безвъзмезден труд в полза на обществото. Най-накрая младежът е осъден и на обществено порицание, което ще се извърши чрез прочитане на присъдата му по общинското радио „Русе“.
Одобреното от съда споразумение има последиците на влязла в сила присъда.
Последни новини

А1 със специална кампания на безжични слушалки Huawei с до 30% отстъпка през май
13:16, 22 май 25 / А1
Клиентите на А1 с достъп до качествено новинарско съдържание като част от мобилния си план
20:00, 20 май 25 / А1
„Minecraft: Филмът“ – любимата игра оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
17:37, 20 май 25 / А1
Добави коментар