20-годишният Милен Крайнов спаси Кръста в Бургас (снимки)
11:15, 06 яну 16
25
540
Шрифт:
"Пожелавам си да съм най-вече здрав, както и всички мои близки. Още не мога да кажа дали ще събера смелост да се хвърля за Кръста догодина, защото е доста студено", каза Милен Крайнов секунди след като успя да се добере до Кръста. Бургазлията сподели, че една част от наградата ще ползва, за да си купи нещо, а друга щял да дари на нуждаещи се.
За около 20-ти пореден път в надпреварата по спасяването на Кръста участва и 63-годишният Васил Николов от Бургас.
Общо 27 мъже скочиха в студените води на Черно море, на възраст от 17 до 61 години. Сред тях бе и 18-годишният Йордан Господинов, който извади Кръста миналата година. Жени този път не бяха допуснати по настояване на църквата.
Честванията за Йордановден започнаха още в 08:30 часа с празнична Света литургия в храм „Св. Богородица” и продължиха с молебен за здраве на българското войнство от Гарнизон Бургас на площад „Атанас Сиреков” пред Общината. След това литийно шествие премина по ул. „Богориди” и се отправи към Моста.
Още снимки от празничния ден вижте ТУК
Последни новини

България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
А1 празнува 30 години с атрактивни оферти за смартустройства само за 1 лев/0,51 евро на месец
12:46, 24 сеп 25 / А1
Нов опит за затвърждаване на статуквото при рекламата в София, чрез съмнителен доклад на шестима общински съветници
10:26, 24 сеп 25 / Idealisti
Добави коментар