Концесиите на плажовете вече се прехвърлят към Министерството на туризма
17:38, 23 дек 15 / Политика
25
620
Шрифт:
Предвижда се в срок до два месеца от влизането в сила на проекта всички сключени договори за концесия и наем на морските плажове да бъдат предоставени на Министерството на туризма. Тази информация е необходима, за да бъде обосновано подготвен и реализиран вторият етап на реформата – промяна в методологията за отдаване на концесия и наем на черноморските плажове.
С реформата се цели промяна в начина на управление и отдаване на плажовете на концесия и подобряване на услугите, които се предоставят на тях. Така ще се спомогне и за по-добро позициониране на страната ни на международния туристически пазар.
Промените предвиждат концесионерите и наемателите по сключени договори, към датата на влизане в сила на закона, да запазят правата и задълженията си при условията по тях. С цел гарантиране безпроблемното протичане на летния сезон догодина е предвидено всички договори, които изтичат до 30 септември на същата година, да бъдат автоматично удължени за една година, при съгласие от страна на концесионера или наемателя.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Смарт начин да останеш във форма – смартчасовници Huawei с 0% лихва от А1
18:14, 07 авг 25 / А1
Атлас – Централна Азия
18:20, 06 авг 25 / Idealisti
Добави коментар