Общината пуска групи, които да предлагат подслон на бездомните през зимата
16:42, 02 дек 15
25
320
Шрифт:
По думите на кмета, обаче, бездомните хора трябва също да знаят за тази възможност. „Имаме нужда от подкрепата на гражданите, защото няма как да знаем във всеки един момент къде има човек, който се нуждае, ако той сам не ни потърси. Получаваме такива сигнали, за което сме благодарни и разчитаме на гражданите. Въпреки това в тези месеци осигуряваме и мобилна група, която да прави обходи на места, където се знае, че се събрат такива хора, за да можем да им предлагаме този подслон", каза Фандъкова.
По думите на Фандъкова Столична община подкрепя хора в неравностойно положение и бездомни лица на територията на общината много сериозно през последните години. Фандъкова припомни, че наскоро отвори врати единият кризисен център, а от вчера работи и вторият.
„Поддържаме и три центъра за временно настаняване, които работят целогодишно и в които хора могат да получават временно настаняване, докато решат проблема със собственото си жилище“, каза Фандъкова.
Партньор по проекта „Социална кухня“ за 14-а поредна година е българският клон на „БНП Париба“. Той осигурява топла супа за 1350 социално слаби в София през зимата. Той работи от 1 декември и приключва в края на март.
Общо около 3300 души получават ежедневно топла храна за обяд през зимата на територията на Столична община.
Последни новини

Община Сливен продължава ежедневни оросявания в квартал "Речица"
11:12, 21 юли 25 / Регионални новини
Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Добави коментар