Печенката ще изнесе концерт в Шумен
07:03, 03 ное 15 / Култура
25
638
Шрифт:
Младата музикантка е дена през 1995 г. в Плевен в семейство на музиканти – майка й е пианист и диригент, а баща й свири на кларинет и саксофон.
Адриана изучава пиано от ранна детска възраст. По-късно учи в Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков”, специалност „Оперно пеене”.
Успоредно се занимава с тенис на маса, дори е шампион на град Плевен. Обича също така да играе футбол.
През 2008 г. започва да се занимава с бийтбокс. Заинтригува я неин приятел, който постоянно издавал някакви звуци с уста. Така Адриана намира информация и започва да се занимава с това ново музикално течение.
Явява се на състезания по бийтбокс и печели два пъти второ място. През 2012 г. Печенката се явява на световното по бийтбокс в Берлин. Там тя се състезава с други 20 момичета и успява да победи французойката, наречена „Флашбокс”. На същото световно състезание освен Адриана, титлата за най-добър при мъжете печели българинът Александър Деянова /Скилър/, брат на певицата Лилана.
Печели трето място в конкурса „Император на микрофона” – Австрия.
В България Печенката е единственото момиче, което се занимава с бийтбокс. След наградата от Берлин, Печенката получава покана да учавства в песента на Графа и Бобо – „Дим да ме няма”, която се превръща в летен хит. В края на месец ноември 2012 г. излиза първият й самостоятелен клип – „Този бийт”.
Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
Добави коментар