Наградиха победителите в ученическия конкурс за литература и журналистика "Стоян Михайловски"

14:21, 02 ное 15 / Култура и наука 25 151 Topnovini
На 31 октомври в зала „Европа” на Доходно здание се състоя церемония за награждаване на отличените участници в VІІІ Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски”, организиран от Общински детски център за култура и изкуство, съобщава Община Русе. 

На най-талантливите млади поети, писатели и журналисти бяха връчени грамоти, плакети и предметни награди, осигурени от спонсори. Всички гости, присъстващи в залата се насладиха на празничен концерт по повод 1 ноември – Деня на народните будители, в който се включиха Детска вокална група „Слънце”, Тамбурашки оркестър „Русе” и Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче”.    

В Осмия национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски” участваха 133 млади автори от цялата страна със 156 творби и 8 колективи /екипи на вестници и журналистически материали/.    

Съгласно статута на конкурса всички творби, получени с пощенско клеймо на изпращане 9 октомври 2015 г., бяха обработени /разпределени по възрастови групи и раздели и записани под номер в специален дневник/, след което бяха дадени за оценяване на жури с председател доцент д-р Руси Русев, преподавател в РУ „Ангел Кънчев”. На 24 октомври 2015 г. в заключително заседание журито обсъди за награди творбите на младите литератори и журналисти, номинирани в осмото издание на конкурса - по раздели и възрастови групи:

Раздел “Литературно творчество”

І възрастова група /до IV клас/

Поезия

І награда  Мария Тюфекчиева – гр.Велинград, ОУ „Неофит Рилски”

ІІ награда Кристиян Модра – гр.Русе, ОбДЦКИ, клуб „Приятели на книгата” Иван Филков - гр.Варна, ОДК

ІІІ награда  Кристина Боянова – с.Стража, област Търговище, НЧ „Развитие-1926”

Проза

І награда  Кирил Димов - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски” Никол Бояджиева - гр.Варна, ОДК

ІІ награда Ралица Голева - гр.Варна, ОДК Симеон Райнов – гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

ІІІ награда  Стоян Гетов - гр.Варна, ОУ „Добри Чинтулов”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

Поезия

І награда  Надежда Атанасова - гр.Пловдив, ОУ „Стоян Михайловски” 

ІІ награда Алис Сандалова – гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІІ награда  Ивая Вълчева - гр.Варна, ОДК  Добромира Миткова - гр.Варна, ОДК

Проза

І награда  Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски” Мая Стойчева - гр. Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІ награда Колийн Господинова – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери” Волен Савов – гр.Варна, ОДК

ІІІ награда  Захари Тодоров - гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов” Кристина Чоканова - с.Мененкьово, област Пазарджик, ОУ „Отец Паисий”

поощрение Явор Чокоев – гр.Русе, СОУ „Христо Ботев”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

Поезия

І награда  Кристияна Кирилова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда Давид Мавродиев – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски” Християна Раева – гр.Тутракан, СОУ „Йордан Йовков”

ІІІ награда  Никол Миткова – с.Стража, област Търговище, НЧ „Развитие-1926” Лиана Донева - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

Проза

І награда  Величка Зердашка – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио” Александра Маринова - гр.Варна, ОДК

ІІ награда Мария Белчева - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски” Даниел Алексанян - гр.Шумен, ОДК Станислава Стефанова - гр.Петрич, гимназия „П.К.Яворов”

ІІІ награда  Моника Габровска – гр.Шумен, ОДК  Севил Селиманова - гр.Русе, ПГО „Недка Иван Лазарова”

Раздел “Журналистика”

индивидуално участие 

І възрастова група /до IV клас/

ІІ награда Виктор Сотиров – гр.Кюстендил, СОУ „Св.Климент Охридски”

ІІ възрастова група /V-VII клас/

І награда Милка Костова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ”

ІІ награда Иванина Денева - гр.Тервел, СОУ „Йордан Йовков” Елиз Адем - гр.Русе, СОУ „Васил Левски”

ІІІ награда Радко Василев - гр.Карнобат, ОУ „Христо Смирненски”

поощрение Кристина Янакиева – гр.Разград, ЦУТНТ, клуб „Репортери”

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

І награда Илиян Карабойчев – гр.Пловдив, ПГХТТ – клуб „Клио” Ивет Димитрова - гр.Казанлък, ОДК „Св.Иван Рилски”

ІІ награда Давид Мавродиев – гр.София, СМГ „Паисий Хилендарски” Деляна Генова – гр.Стражица, ОДК Моника Метева - гр.Търговище, СОУ „Проф.Никола Маринов”

ІІІ награда Радина Великова - гр.Русе, СОУЕЕ „Св.Константин-Кирил Философ” Николай Тодоров – гр.София, СОУ „Отец Паисий”

поощрение Ванеса Вълова - гр.Габрово, Национална Априловска гимназия Мария Стоянова – гр.Стара Загора, ЦНКИ, клуб „Млад журналист” Ванеса Владимирова – с.Врабево, област Ловеч, ОУ „Христо Ботев” Рукийе-Айше Егели – гр.Шумен, ОДК 

колективно участие

- вестници

І награда „Клио” - гр.Пловдив, Професионална гимназия по хранителни технологии и техника 

ІІ награда  „Свободна зона” – гр.Стара Загора, Център за наука, култура и изкуство, клуб „Млад журналист” „NAGbook” – гр.Габрово, Национална Априловска гимназия 

ІІІ награда „Ведбал” – гр.Берковица, ОУ „Христо Смирненски”

поощрение „Йордан Йовков” – гр.Русе, СОУ „Йордан Йовков”

специална награда „Чисти сърца” – периодично издание за деца и младежи на Младежкия православен център към катедрален храм „Св.Висарион Смоленски”, гр.Смолян

- журналистически материали на ученически екипи

поощрение - Екип Николета Ненова и Семра Айдън, СОУ „Йордан Йовков” - гр.Тервел, за интервюто „Различие ли е да останеш духовно богат?” със зам.-кмета на общината Дияна Илиева - Екип Илиян Карабойчев, Джоан Дико и Неделя Гърдева от клуб „Клио” при ПГХТТ-гр.Пловдив, за поредицата творчески портрети на млади журналисти от клуба

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за литературно творчество (поезия и проза), получава Християн Трифонов, гр.Троян, Национална гимназия по приложни изкуства

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-индивидуална, получава Иван Генов, гр.Пловдив, Професионална гимназия по хранителни технологии и техника – клуб”Клио”

Голямата награда - статуетка „Стоян Михайловски” за журналистика-колективна, получават младите журналисти от клуб „Репортери” при  Центъра за ученическо техническо и научно творчество – гр.Разград , за цялостно представяне в раздел „Журналистика” – силно участие във всички жанрове, ученическия вестник „Потомци” и радиопредаванията под рубриката „Младите” 

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашия коментар беше успешно пуликуван!