6% разлика между Георг Спартански и Димитър Стойков според окончателните данни
07:51, 02 ное 15 / Политика
25
479
Шрифт:
Издигнатият от Местна коалиция „Плевен може -Плевен побеждава“ Георг Спартански печели подкрепата на 52. 99 % от гласувалите в общината, срещу 47. 01 % за Димитър Стойков.
Интерес предизвика изказването на министър – председателя Бойко Борисов, който ясно показа, че резултатът за него самия не е неочакван:
„Там, където загубихме, загубихме заради лоши партийни организации и заради лоши кметове. Аз като ги видях тези абсурдни велоалеи, боядисани няколко дни преди вота, казах на Цецка Цачева – този не може да е кмет. Ако бях там и аз щях да гласувам за другия кандидат - коментира премиерът – Положих огромни усилия да загубим в Плевен, за което ми се сърдят, но го направих от толерантност“
Найден Зеленогорски, който беше кмет на Плевен в продължение на три поредни мандата пък коментира, че резултатът в града на Панорамата в никакъв случай няма да доведе до неразбирателство между ГЕРБ и Реформаторския блок на национално ниво:
„В Плевен не проведохме битка с ГЕРБ, а с една местна клика, която беше узурпирала властта“, заяви Зеленогорски.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Добави коментар