„Шумен 98” взе победата срещу „Панагюрище”

19:57, 31 окт 15 / Спорт 25 537 Шрифт:
Хандбалният тим на „Шумен 98” победи „Панагюрище” с 36:20 в мач от поредния кръг в А група на първенството при дамите.

В шуменската зала „Плиска” гостите от Панагюрище затрудниха домакините само в средата на първото полувреме.

Първият гол в мача бе отбелязан о тима на „Панагюрище”. След това шуменки бързо взеха инициативата и поведоха с три гола разлика. При 6:3 последва отпускане в редиците на домакините и отборът на „Панагюрище” стопи разликата и успя да стигне до равенство 7:7. В следващите минути мачът вървеше гол за гол. Шуменки съумяха да повторят играта си от началото на мача и след отлична защита, добра игра на вратарката Елиф Халил и точно завършени атаки домакините поведоха с 16:11 на полувремето.

През втората част на мача шуменският отбор доминираше на терена. На вратата Халил, Юксел и Рачева се представиха изключително добре, а в атака шуменки бяха много точни, като всички състезателки отбелязаха голове във вратата на гостите.

За шуменския отбор Кристина Сабо вкара 7 гола, а по 5 добавиха Кузманова, Д. Христова, Д. Илиева, Драганова и Славева.