"Дунав" до 14 г. разгроми "Светкавица" в Русе

11:50, 30 окт 15 / Спорт 25 409 Шрифт:
Отборът на "Дунав" за момичета до 14 години започна с много убедителна победа новия сезон в регион Добруджа. Русенският състав разгроми "Светкавица" със 103:37. Срещата беше първа от турнира, който се провежда днес в зала "Дунав".

Домакините взеха инициативата още от самото начало. Те увеличаваха преднината си и на почивката водеха с 57:11. След края на третата четвърт резултатът беше 79:24. И в последните минути младите русенски баскетболистки увеличаваха аванса си и стигнаха до категоричен успех в двубоя.

Пет срещи в тази възрастова група в регион Добруджа ще се изиграят днес в Русе. Вторият двубой на "Дунав" е с тима на "Доростол". Другите срещи са: "Вихър"- "Черно море Одесос", "Светкавица"- "Черно море Одесос" и "Доростол"- "Вихър".