Затворниците избраха Димитър Николов за кмет и СЕК за Общинския съвет
21:35, 25 окт 15
25
455
Шрифт:
За кмет най-много са гласували за кандидата на ГЕРБ Димитър Николов. Любопитното е обаче, че за общински съветници най-много бюлетини са пуснати за партия СЕК на Георги Манев. ГЕРБ остава на второ място, а трети са АБВ.
Общо 105 души са гласували в бургаския затвор. 85 от тях са затворници, останалите са от персонала. За референдума са гласували 57 % от тях.
50 % от бюлетините обаче са невалидни. Това се дължи най-вече на това, че голяма част от лишените от свобода са необразовани, каза председателят на Секционната избирателна комисия в затвора Иван Парашкевов.
„Екстра, много е хубаво, защото свършваме най-рано“, отговори той на въпрос как се чувства като председател на комисия в пандиза. За него това са трети поредни избори на тази длъжност в бургаския затвор.
Последни новини

Открий звука на лятото с до 30% отстъпка на безжични слушалки Huawei от А1
14:57, 09 юли 25 / А1
Как да изберем надеждна оптика в София, за очен преглед и консултация?
20:25, 08 юли 25 / Свят
A1 с два сертификата QUDAL за най-високо качество на цифрова телевизия и мобилни услуги
15:12, 08 юли 25 / А1
Добави коментар