Нападението в шведско училище е било на расистка основа
18:32, 23 окт 15 / Свят
25
377
Шрифт:
Жертвата и всички пострадали са били чужденци.
Нападателят, който нападна училището маскиран и въоръжен с меч, беше ранен и по-късно почина в болница, е подбирал целенасочено жертвите си, твърдят от полицията.
Медиите съобщиха, че полицията е открила нож в колата на мъжа. Разследващите заявиха, че е използвал или меч, или дълъг нож при нападението, както и малък нож.
Двамата ранени все още са в болница. Както се съобщава, състоянието на единия от учениците се подобрява, а това на учителя продължава да е тежко, но стабилно.
Открити са доказателства, че атаката е била планирана и че мъжът е действал сам, заяви разследващ, цитиран от Асошиейтед прес.
Полицията е открила и евентуално предсмъртно писмо, оставено от нападателя в апартамента му.
Още от „Свят“

Какво трябва да се случи, за да станат електрическите автомобили по-предпочитани от тези с ДВГ
17:38, 11 юли 25 /
Как да изберем надеждна оптика в София, за очен преглед и консултация?
20:25, 08 юли 25 /
Разбиране на страничните залози в Блекджек
06:45, 08 юли 25 /
Тур дьо Франс 2025: Голямото състезание в числа
18:03, 07 юли 25 /Последни новини

Най-новите смартчасовници Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE са налични за предварителна поръчка в A1
17:16, 11 юли 25 / А1
A1 стартира предварителните поръчки на новите Samsung Galaxy Z Fold7, Z Flip7 и Z Flip7 FE
15:33, 10 юли 25 / А1
Открий звука на лятото с до 30% отстъпка на безжични слушалки Huawei от А1
14:57, 09 юли 25 / А1
Добави коментар