Таксиметровият шофьор, който нападна униформен, е бивш служител на Пътна полиция
19:06, 22 окт 15
25
467
Шрифт:
„Той е бивш служител на Пътна полиция и специализираните полицейски сили към СДВР - "Сигма". През 2003 г. е уволнен дисциплинарно заради влязла в сила присъда за убийство. Убийството не е било извършено при или по повод изпълнението на служебните задължения и е по непредпазливост“, уточни Младенов.
Той разказа и какво точно се е случило. Нападнатия полицай е забелязал таксиметровият автомобил пред парламента, който бил спрял в абсолютно нарушение на бул. "Цар Освободител". След отправено разпореждане да си даде документите и да премести автомобила, това не е изпълнено от шофьора. Той направил опит да напусне мястото, за да осуети проверката.
Полицаят веднага се свързал със свои колеги, които са били в непосредствена близост. В опит да бъде задържан, нарушителят нанесъл силен удар в областта на гърдите на униформения.
По думите на Младен Маринов този инцидент показва незачитане на законите в България.
Последни новини

Защо инвеститори като Лидия Бозарова насочват вниманието си към Baicului
13:01, 23 апр 25 / Свят
„Мики 17“ – научнофантастичният шедьовър на Бонг Джун Хо, вече в A1 Видеотека на A1 Xplore TV
12:56, 23 апр 25 / А1
През великденските празници работното време на магазините на А1 ще бъде променено
19:05, 18 апр 25 / А1
Добави коментар