14 кандидати за кметове от Благоевградска област с картончета от Държавна сигурност
08:20, 20 окт 15 / Политика
25
641
Шрифт:
С картонче от ДС е кандидатът за кмет на Сандански от БСП Андон Ризов. Той е следван от кандидатът за управник на хаджидимовското село Копривлен. Доноси е писал и Благой Зулямски - претендент за кметското място в симитлийското село Полена от ГЕРБ. Скандално известният кмет на сатовчанското село Плетена и кандидат за нов мандат също е в списъка със сътрудници на Държавна сигурност. Той е издигнат от управляващата партия.
Агент на службите е бил и екскмета и депутат от ДПС Ахмед Башев, който е кандидат за кмет на община Гърмен. Той се е подвизавал под псевдонима "Манол". Той е вербуван от старши лейтенант Владимир Трендафилов на 26 май 1988 година. ДПС имат още един кандидат за кмет, чието име присъства в списъците. Това е претендентентът за кметския стол в якорудското село Черна Места Джемал Шарански.
Там са и имената на Димо Георгиев - кандидат за управник на петричкото село Габрене от НФСБ и кандидатът на ВМРО за село Церово Румен Радев. На тайните служби са сътрудничили още кандидатът на Атака за кмет на Разлог Благой Дункин и колегата му от Земеделски народен съюз за Мелник Наско Петев.
С картончета са още настоящият кмет на хаджидимовското село Блатска Иляз Ибишев. Той е кандидат за нов мандат, издигнат от местна коалиция "Бъдеще за община Хаджидимово", Андон Карачоров – кандидат на местна коалиция „Роден край“ за село Чучулигово, Румен Крумов - кандидат за кмет на село Кулата от коалиция "Заедно за промяната" и независимият кандидат за селски управник на Церово Лефтер Едипов.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 / Свят
А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Колективната дилема на Великобритания
06:35, 24 юни 25 / Idealisti
Добави коментар