Разследват Дилма Русеф за корупция
15:29, 17 окт 15 / Свят
25
876
Шрифт:
Целта на разследването е да се установи дали държавният глава и вицепрезидентът Мишер Темер са злоупотребили със служебното си положение по време на кампанията за втори мандат през 2014 година. Ще бъдат проверени и източниците на финансиране на предизборната кампания.
Ако се докаже вината на Дилма Русеф, нейната победа може да бъде анулирана. До момента няма официална позиция от страна на представители на президента.
Името на Русеф, която е с български корени, бе замесено в корупционен скандал около енергийната компания Petrobras, чийто съвет на директорите тя оглавяване в периода 2003 - 2010 година. По това дело са привлечени още 150 души, включително високопоставени политици, които са подозирани за взимане на подкупи, за да съдействат за сключване на големи контракти.
Още от „Свят“

Разбиране на страничните залози в Блекджек
07:10, 19 юни 25 /
Казино индустрията в ОАЕ: началото на нова ера
06:46, 28 май 25 /
Институциите у нас са категорични: Нужен е постоянен фокус и борба срещу нелегалните цигари
19:15, 19 май 25 /
Арабски парфюми: Екзотика и лукс от Ориента
19:00, 13 май 25 /Последни новини

А1 е любимата марка на българските потребители в категория "Телекомуникации" за седма поредна година
14:26, 26 юни 25 / А1
Стефан Радев: Надявам се, че от залата по вдигане на тежести "Норайр Нурикян" отново ще излизат шампиони
07:41, 23 юни 25 / Регионални новини
Докато демократите блееха…
07:15, 23 юни 25 / Idealisti
Добави коментар