Горни Дъбник е домакин на Европейска купа по силов многобой
08:31, 09 окт 15 / Спорт
25
527
Шрифт:
Очаква се за участие да пристигнат някои от най-силните мъже на стария континент, сред които фаворитът за златото и водач в генералното класиране от кръговете за Европейска купа Константин Илин – България, Иван Хрировси – Беларус, Владимир Тсифра - Украйна, Роберт Сирвус - Словакия, Юка Мати-Ярви - Финландия, Акос Чати - Унгария, Ален Радошевич - Сърбия, Алекс Аргинтеансу - Румъния.
Мотото на състезанието е „Силните срещу дрогата”. Надпреварата се провежда в памет на загиналите в битките край Плевен и Горни Дъбник, руски и финландски гвардейци по време на Руско-турската освободителна война /1877-1878 г./.
На спортното събитие ще присъстват над 3 000 души. Специални гости на състезанието ще са посланиците на Русия, Финландия, Полша, Румъния, Унгария, Беларус и Сърбия. Сред официалните лица ще са и проф. д-р Венелин Цачевски, автор на публикации в областта на историята, развитието на външната политика на България и др.
Последни новини

Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Лятото е за нови приключения – и нов смартфон с до 80% отстъпка от А1
07:00, 03 юли 25 / А1
Добави коментар