Пламен Димитров: Политиците да ударят камбаната за проблема за бежанците
23:38, 04 окт 15
25
533
Шрифт:
Според него това, че бежанците заобикалят страната ни, защото е бедна, е временно положение. Димитров не приема и твърдението, че бежанците ще стабилизират пазара на труда.
„Няма хора за тези пари, които се предлагат. Пазарът на труда работи. Да припомним, че 1300 евро е минималната работна заплата във Франция или Германия. Там хората работят и 6 дни в седмицата и извънредният им труд се заплаща“, изтъкна той.
Попитан дали е за Консултативен съвет по национална сигурност, какъвто държавният глава по-рано днес отказа по въпроса за бежанците, Пламен Димитров обясни, че не е сигурен дали трябва да се свика КСНС точно преди изборите.
Последни новини

А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
По случай своя 30-годишен юбилей А1 раздава 333 предметни награди в „Колелото на съдбата“, сред които 3 автомобила
17:44, 15 сеп 25 / А1
А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Добави коментар