ПЕС не иска СИРИЗА в редиците си
15:44, 01 окт 15 / Свят
25
435
Шрифт:
„Никога не сме предлагали място на Алексис Ципрас в семейството на Европейските социалдемократи”, заяви той и отбелязва, че на 23 септември се е срещнал с гръцкия премиер и лидер на радикалната левица СИРИЗА. На нея е заявил, че Гърция няма да може да оцелее само чрез бюджетните съкращения, които се предвиждат в третия меморандум за финансова подкрепа.
В писмото си Джани Питела посочва още, че е казал съвсем ясно на Алексис Ципрас, че е категорично против коалицията между СИРИЗА и Независимите гърци (АНЕЛ).
„Това е стратегическа грешка на премиера, която ще повлияе негативно на реформите в Гърция”, пише Питела, цитиран от GRReporter.info.
В края на писмото той допълва, че всяко решение за стратегически сътрудничества с партии в Гърция ще бъде обсъдено първо с представителите на ПАСОК и Потами, които са официални членове на Европейските социалдемократи.
Още от „Свят“

Уимбълдън, където традицията среща модернизма и технологиите
17:02, 27 юни 25 /
Разбиране на страничните залози в Блекджек
07:10, 19 юни 25 /
Казино индустрията в ОАЕ: началото на нова ера
06:46, 28 май 25 /
Институциите у нас са категорични: Нужен е постоянен фокус и борба срещу нелегалните цигари
19:15, 19 май 25 /Последни новини

„Последен изход: Наследството“ – новата глава от култовата поредица вече е част от Видеотеката на A1 ТВ
11:29, 01 юли 25 / А1
Недопустимо ли е предложението за отмяна на решенията за образуване на Карандила и Даулите в селищни образувания?
13:05, 30 юни 25 / Регионални новини
Относно: Виталий Кличко
06:50, 27 юни 25 / Idealisti
Добави коментар