Ветеран от Втората световна война чества 100 години юбилей
16:09, 30 сеп 15
25
897
Шрифт:
Ангел Ангелов е имал бурен живот, както и много други, преживели ужаса на войната. Като ученик успява да вземе диплом за мотори с вътрешно горене, който му осигурява солидна база от технически познания за боравене с оръдия по време на битките. През Втората световна война получава множество отличия.
Ветеранът иначе е роден в с. Клисурица, намиращо се до град Монтана. От 7 години живее в Левски, при дъщеря си д-р Петкова. Има две дъщери, четири внука и пет правнука.
Бай Ангел получи поздравителен адрес от Община Левски и Областния съвет на съюза на ветераните от войните в гр.Плевен, грамоти, почетен плакет от Централния управителен съвет на Съюза на ветераните от войните.
Последни новини

А1 отбелязва своята 30-годишнина със специални филмови предложения
16:54, 17 сеп 25 / А1
А1 с нова възможност за дарение през Моят А1
15:57, 16 сеп 25 / А1
А1 и НАПГ зарадваха близо 300 деца от приемни семейства с нови раници и учебни помагала за старта на учебната година
17:50, 15 сеп 25 / А1
Добави коментар