Слънчево време и много усмивки на фестивала „Криле за всички“
16:09, 19 сеп 15
25
516
Шрифт:
Присъстващите имаха възможността да видят демонстрации на ултралеки и леки самолети, мотоделтапланери, мотопарапланери, летателен балон. Някои от по-смелите се престрашиха и възползвайки се от възможността, полетяха към небето. На летището бе задействан и флай симулатор на самолет „L-410“, а всички желаещи имаха възможността да го изпробват.
Антон Георгиев, който е един от организаторите и собственик на “Sky park” коментира, че фестивалът се организира с цел популяризиране на авиацията сред младите хора. По негова идея бе организирана и дарителска акция за набиране на средства за изграждане на Монумент на авиацията в Плевен.
“Днес Бог е с нас. За щастие имаме хубаво време, което ни позволи да изпълним мисията си”, коментира Антон Георгиев и допълни, че авио фестът продължава утре с мотивационни полети.
Последни новини

Какво трябва да се случи, за да станат електрическите автомобили по-предпочитани от тези с ДВГ
17:38, 11 юли 25 / Свят
Най-новите смартчасовници Galaxy Watch8 LTE и Watch8 Classic LTE са налични за предварителна поръчка в A1
17:16, 11 юли 25 / А1
A1 стартира предварителните поръчки на новите Samsung Galaxy Z Fold7, Z Flip7 и Z Flip7 FE
15:33, 10 юли 25 / А1
Добави коментар