Цонко Цонев: Рекетът на екоорганизациите прогони инвеститорите
08:15, 09 сеп 15
25
387
Шрифт:
По повод обвиненията, повдигнати от Европейската комисия срещу България в Европейския съд във връзка с изграждане на ветропаркoве в защитената зона за птиците „Калиакра” и изграждане на голф игрище и туристически обекти в защитена зона „Белите скали”, Цонев бе категоричен, че делата са неоснователни, тъй като инвестициите са реализирани години преди да влезе в сила зона „Натура”. Кметът припомни, че това са дела за процедури, извършени по ОВОС от държавни органи.
"Към тогавашния момент е действало друго законодателство ", обясни кметът. „Тогава нито една екологична организация нямаше претенции. Не може със задна дата да се използват каквито и да е правила и закони“, коментира кметът.
Върховният касационен съд в периода 2006-2007 г. вече е отхвърлил жалбите на екоорганизациите срещу тези инвестиции. Би следвано националното законодателство, което е дало становище, че всичко е законно, да се има предвид, коментира Цонев.
Той припомни, че генераторите в тези паркове са безопасни, те имат радари и спират, ако минават птици.
Кметът недоумява защо към жалбите е прибавено и голф игрище Трейшън клифс, където има триетажни къщи и зелени тревни площи. Той пита какви са екологичните нарушения в него. Още повече, че то също е построено преди зона „Натура”.
Последни новини

Richard Mille - дизайн и маркетинг на стероиди
07:55, 22 мар 25 / Idealisti
А1 вече предлага новата Samsung Galaxy A серия с 0% лихва на лизинг
18:42, 21 мар 25 / А1
Относно: Екрем Имамоглу
11:05, 21 мар 25 / Idealisti
Добави коментар