Русенската КАМИЛА с творчески работилници в Русе и край морето

13:53, 08 сеп 15 / Култура 25 408 Шрифт:
Topnovini Автор: Topnovini
Трета поредна година Група за театър КАМИЛА през лятото изнася извън Русе своите творчески работилнички, стана ясно днес.

В Широка Лъка, Варвара и Беглика “камилите” намират нови публики на откритите в Русе творчески забавления за деца – Ателие Малките Майстори, Театрална ваканция в музея и Ателие за безотговорно писане АБеПис.

Тази година ателиетата с морски материали са извикани на бис в село Варвара. Децата на местни и почиващи са правили бижута от мидени черупки в началото на август, а на традиционния събор на селото за Малка Богородица са рисували камъчета и майсториха украшения от плавей и раковини от рапани.

В Русе Група за театър КАМИЛА организира творчески занимания всяка събота от 11 часа. Септемврийската програма включва изработване на часовници за малки ученици и същества от хартиени пликове. В края на месеца пък предлага една рисувана приказка.

С началото на учебната година стартира и попълването на детските групи за театър, творческо писане и майсторене.

Група за театър КАМИЛА пренася децата върху пълна с приказки гърбица през пустинята на ежедневието до чудния свят на фантазията.

Добави коментар

Моля попълнете вашето име.
Top Novini logo Моля изчакайте, вашият коментар се публикува
Send successful Вашият коментар беше успешно публикуван.

Реклама