Откриват нов стадион в шуменското село Браничево
08:24, 05 сеп 15 / Политика
25
680
Шрифт:
Съоръжението е построено тази година със средства от Програмата за развитието на селските райони.
Проектът, финансиран с пари от еврофондовете е на стойност около 6.4 млн. лв. и включва общо 5 обекта- два стадиона в селата Браничево и Климент и три спортни площадки в Каолиново, Пристое и Тодор Икономово.
Така ФК “Космос“ (Браничево) вече е с един от най-добрите стадиони в Шуменска област. Новото съоръжение ще даде и възможност за подготовка на футболисти за детско – юношеските състави.
„Сега имаме стадион, който отговаря на европейските стандарти”, доволен е кметът на Браничево Сали Юсуф.
Официалното откриване на стадиона е днес от 14 часа. Половин час по-късно ще започне футболна среща на ветераните от отборите на Шумен и Браничево, съобщи кметът. От 17 часа пък е първият мач за официалното откриване на стадиона, местният отбор ще играе с тима на Никола Козлево.
Още от „Политика“

Радев безочливо гази Конституцията, отказа да покани ДПС-Ново начало на консултации
18:13, 10 дек 24 /
Цветан Цветанов със срещи във Вашингтон
15:32, 05 дек 24 /
Само лоялност към Борисов не стига, силно "тежи" парафът на Пеевски
13:22, 25 ное 24 /
Цветанов с призив към свободните избиратели: Излезте и гласувайте
21:34, 16 сеп 24 /Последни новини

На 12 август Сливен ще отбележи Международния ден на младежта
09:14, 11 авг 25 / Регионални новини
Смарт начин да останеш във форма – смартчасовници Huawei с 0% лихва от А1
18:14, 07 авг 25 / А1
Атлас – Централна Азия
18:20, 06 авг 25 / Idealisti
Добави коментар