Министърът на културата дава старт на ремонта на Драматичния театър в Пловдив
18:10, 28 авг 15 / Култура
25
598
Шрифт:
През август 2013 г. в театъра възникна пожар, който направи сградата неизползваема. В края на април 2015 г. беше изготвен технически проект за обект "Ремонт и реконструкция на основната сграда и зала в нея на Драматичен театър - Пловдив", който е одобрен от главния архитект на Община Пловдив.
Проектът предвижда подмяна на всички основни инсталационни системи, възстановяване на сцената, инсталиране на нова озвучителна и осветителна система, подобряване на акустиката, монтиране на система за пожароизвестяване, изграждане на санитарен възел за хора с увреждания, както и други основни ремонтни работи за пълно отстраняване на последиците от пожара върху сградата на театъра.
След ремонта пловдивският театър ще разполага и с медиатека, съобщиха от Министерството на културата.
След проведена процедура по реда на Закона за обществените поръчки е избран изпълнител на строително-монтажните работи - "ГБС- Пловдив" АД. Има и сключен договор за изпълнение на строително-ремонтните работи между "ГБС – Пловдив" АД и Министерството на културата.
Последни новини

Смарт начин да останеш във форма – смартчасовници Huawei с 0% лихва от А1
18:14, 07 авг 25 / А1
А1 е най-голямата технологична компания в страната
16:55, 06 авг 25 / А1
Aтрактивни летни предложения от А1 през август – 5G смартфони с 0% лихва на лизинг
16:53, 05 авг 25 / А1
Добави коментар