Глобиха с 1000 лева жена, гласувала два пъти
11:38, 28 авг 15
25
458
Шрифт:
Магистратите са признали обвиняемата за виновна в това, че на 5 октомври миналата година, при провеждане на избори за народни представители е гласувала два пъти. Тя е пуснала бюлетина в избирателна секция № 25 в Лъвино, а преди това същия ден е гласувала в избирателна секция № 3 в село Вазово.
Според чл. 168, ал.2 от Наказателния кодекс който упражни избирателното си право два или повече пъти при един избор, или гласува два или повече пъти при един референдум се наказва с пробация и с глоба от петстотин до две хиляди лева. Съдът в Исперих обаче е освободил от наказателна отговорност жената и й е наложил наказание глоба.
Обвиняемата е осъдена също да заплати по сметка на МВР сумата от 235.40 лева – направени разноски на досъдебното производство по назначените психиатрична и почеркова експертизи.
Решението подлежи на обжалване и протестиране пред Разградския окръжен съд.
Последни новини

Топ смартфони с до 400 лв. отстъпка от А1 през март
12:27, 10 мар 25 / А1
Второто издание на менторската програма А1 STEMfem Junior стартира с 45 млади таланти и разширен обхват
14:03, 07 мар 25 / А1
А1 вече предлага новите флагмани от серията Xiaomi 15
14:17, 06 мар 25 / А1
Добави коментар