Надпис "Колодрума" от 1000 цветя украси многофункционалната спортна зала в Пловдив
09:01, 20 авг 15
25
451
Шрифт:
Идеята е на директора на общинското предприятие Стоян Алексиев. "Работихме с истинско вдъхновение по озеленяването около залата, защото пловдивчани чакаха почти половин век това прекрасно ново съоръжение", сподели той.
С различни видове подходящи за сезона цветя са оформени десетки други цветни фигури около залата. От червен и жълт колеус са направени 5-те олимпийски кръга, а фасадата е обградена с тагетис.
Засадени са десетки кълбоидни и смарагдови туи, зокуми, юки, лигуструми и вайгeли, различни видове хвойна. Използвано е и толямо количество пампасна трева, чиито цветове са като пера, както и райграс.
До 30 август, когато е официалното откриване на "Колодрума", всичко наоколо ще е зелено и цветно, увери Алексиев.
Последни новини

Започна подмяната на уличното осветление на 11 булеварда в Сливен
13:37, 30 юли 25 / Регионални новини
А1 стартира официалните продажби на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z Fold7, Z Flip7 и Z Flip7 FE
12:29, 25 юли 25 / А1
Относно: Саймън Харис
18:00, 24 юли 25 / Idealisti
Добави коментар