Глобяват строителите на зала „Арена Бургас“
16:20, 19 авг 15
25
611
Шрифт:
При извършване на ежедневните проверки на строителната площадка общинските екоинспектори са установили, че на датите 12, 17 и 19 август камионите, с които се превозват материалите, не спазват изискването за покриване на каросериите, откъдето идва и замърсяването.
Общината връчи предписания на основния изпълнител на обекта още в началото на месец януари, както и в края на месец юли, за да не се допуска запрашаване на околното пространство с прахови частици, да не се допуска замърсяване при строителството, да се покриват каросериите на автомобилите при транспортиране на материали и да се измива ходовата част на машините, напускащи строителната площадка.
По наредба актовете за нарушение за юридически лица са в размер от 100 до 50 000 лева. Те ще бъдат връчени на фирмите до края на седмицата.
Последни новини

Над 80 медала завоюваха сливенските ученици в международното състезание „Математика без граници“
17:05, 18 мар 25 / Регионални новини
Суеверия при носенето на сребърни бижута
16:30, 18 мар 25 / Свят
Завръщането на шампионите: Кураж, жертви и дилемата между страст и пари
06:10, 15 мар 25 / Idealisti
Добави коментар