Шест паралелки след седми клас утвърдиха в Търговище
08:15, 09 авг 15
25
410
Шрифт:
Двете средно общообразователни училища в града ще имат по два класа с профили "хуманитарен" и "природоматематически". Професионалната гимназия по икономическа информатика ще има една паралелка. Също една паралелка ще има и в техническата гимназия със специалност "компютърна техника и технология".
По последни данни на Министерство на образованието Търговище е сред регионите с най-малко закрити паралелки. Очаква се над 230 паралелки да бъдат закрити в цялата страна. Това е рекордно голям брой за последните три години.
Последно в Търговище беше прекратен държавния план-прием в две паралелки в осми клас в две търговищки училища. Това стана след първия етап на класирането, а причината беше недостатъчният брой приети ученици съгласно норматива за минимален брой. Празни останаха профил „Чуждоезиков” в Езиковата гимназия и профил „Електронна търговия” в Професионалната гимназия по икономическа информатика „Джон Атанасов”.
Последни новини

Посрещнете лятото с нов смартчасовник на Apple с до 200 лв. отстъпка от А1
13:06, 06 юни 25 / А1
"Грешници" – тайнственият свят оживява във Видеотеката на A1 Xplore TV
14:53, 05 юни 25 / А1
Специална селекция смартфони с до 80% отстъпка от А1 през юни
12:39, 04 юни 25 / А1
Добави коментар