Инспекцията по труда нищи случая със загиналия работник в „Меден рудник“
14:11, 05 авг 15
25
385
Шрифт:
Пред Topnovini.bg директорът на Инспекцията по труда Павлин Васков обясни, че в случая не става въпрос за класическа трудова злополука, тъй като по предварителна информация лицето не е било наето от фирма. Въпреки това органите са длъжни да проверят при какви условия е санирал чуждо жилище Найденов.
Още вчера служители на Инспекцията по труда в Бургас са обходили мястото на инцидента, като и към този момент продължават да събират информация затова по какъв начин точно е бил нает загиналият.
„Буквално самото разследване не може да приклчючи за 24 часа, но мисля, че в рамките на седмица или десетина дни ще имаме конкретни мерки по случая“, коментира Васков.
По думите му подобни случаи, на взети на приятелски или роднински начала майстори в България, не са изобщо малко и този по всяка вероятност е точно такъв. „Знаете, че българите сме свикнали да търсим помощта на приятели за ремонти, в което разбира се няма нищо лошо, освен ако това не води до подобни инциденти“, допълни още шефът на Инспекцията по труда.
По случая вече е самосезирала и прокуратурата.
Припонмяме, че 39-годишният Николай Найденов загина на място след полет от последния етаж на блок 81 в бургаския комплекс „Меден рудник“. Мъжът се стоварил на площадката пред входа след като обезопасителното му въже се скъсало.
Последни новини

„Оръжия“ – едно от най-обсъжданите мистериозни хорър заглавия на годината, вече във Видеотеката на А1 ТВ
14:12, 30 сеп 25 / А1
Финалът на Световното по волейбол – А1 и MAX Sport подаряват емоцията на всички българи
18:25, 27 сеп 25 / А1
България е сред четирите най-добри в света по волейбол – А1 и MAX Sport споделят емоцията с цяла България
17:42, 26 сеп 25 / А1
Добави коментар