Очакват рекорден брой плувци на маратона Галата-Варна
16:04, 23 юли 15 / Спорт
25
622
Шрифт:
Председател на организационния комитет е кметът Иван Портних, а състезанието е под патронажа на министъра на младежта и спорта Красен Кралев. В досегашната история на маратона рекордът по участие бе през миналата 2014 г. Тогава на старта на нос Галата застанаха 280 плувци.
И тази година проявата е отворена за всички граждани и гости на Варна от страната и чужбина, родени преди 2003 г. 75-ото издание на маратона ще почете паметта на големия наш маратонец Добри Динев, който си отиде от този свят в началото на март т.г. в Канада. За състезанието тази година оттам пристигат близките на Добри. Съпругата му Маргарита ще донесе урната с праха на маратонеца, която ще бъде разпръсната в морето с почетен ритуал. Това ще стане минути преди старта на маратона от нос Галата. Венци и цветя ще бъдат хвърлени в морето, което Добри Динев толкова много обичаше и на което посвети живота си. Ще чуем и корабни сирени в негова памет.
Сборният пункт за състезанието и тази година е на морската гара в 7,30 часа. Финалът е отново на буна номер 2, разстоянието по права линия е 4400 м. Стартът на преплуването ще бъде даден в 10 часа.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Най-новите продукти на Apple – скоро в А1
18:28, 10 сеп 25 / А1
Добави коментар