Проблеми със спасителите и медицинското оборудване на плажовете в област Добрич
15:43, 21 юли 15
25
497
Шрифт:
Според данните на МРРБ, проверени са общо 99 морски плажа по Черноморието, от които 56 предоставени на концесия и 43 - с договори за наем. Проверките са извършени през втората половина на месец юни и началото на юли. Областният управител е извършил проверки на 5 плажа на територията на областта.
Констатациите за плажовете в областта са, че за пет има проблем със спасителите, за още толкова е установено непълно медицинско оборудване, а на „Нов плаж Балчик“ в момента на проверката не е имало медицинско лице.
Сред 36-те плажа, на които има нарушения на водноспасителна дейност, са и плаж „Част 3 от „Крапец – север“, „Част 1 от „Каварна“, „Божурец – Топола 3”, „Божурец – Топола 1”, „Балчик – Двореца”. С нарушения на здравно и медицинско обслужване са 11 плажа, сред които „Част 3 от „Крапец – север“, „Част 1 от „Каварна“, „Балчик – Двореца”. По отношение на обезопасяването на прилежаща акватория нередности са установени на плажовете „Божурец – Топола 3“, „Божурец – Топола 1“, „Икантълъка 2”. Проблеми със санитарно-хигиенното поддържане имат 7 плажа, между които „Крапец – север“, „Част 1 от „Каварна“, „Божурец – Топола 1“. С преместваеми обекти, извън одобрените схеми, са плажовете „Божурец – Топола 3“, „Божурец – Топола 1“, „Икантълъка 2”.
Последни новини

Община Сливен продължава ежедневни оросявания в квартал "Речица"
11:12, 21 юли 25 / Регионални новини
Многофункционална ли е кошарата за игра - ползи отвъд времето за игра
18:19, 17 юли 25 / Свят
Най-бързата мобилна мрежа в Европа е на А1 България според Ookla®
14:58, 17 юли 25 / А1
Добави коментар