ВМС отбелязаха 57 години дивизион "Патрулни кораби"
17:57, 17 юли 15
25
398
Шрифт:
На тържеството присъстваха командирът на ВМС контраадмирал Митко Петев, командирът на Военноморска база комодор Мален Чубенков, началникът на щаба на Военноморска база – капитан І ранг Георги Пенев, командирът на Пункт за базиране - Варна, капитан I ранг Георги Георгиев, почетният председател на клуб "Първи дивизион патрулни кораби” вицеадмирал о.з. Димитър Павлов, командири на военни формирования, дислоцирани в пункт за базиране - Варна, офицери от командването на ВМС, командири на военни формирования от Варненския гарнизон, офицери и старшини, служили в дивизиона и гости.
Прочетени бяха заповеди за освобождаване от длъжност, назначаване на длъжност и повишаване във военно звание на военнослужещи от състава на дивизиона. Продължена бе и военноморската традиция за спускане и предаване на флага на командира на дивизиона на сдалия длъжността капитан I ранг Ваньо Мусински.
Благодарности за службата му бяха изразени от контраадмирал Петев и от името на клуб "Първи дивизион патрулни кораби” от капитан I ранг о.з. Михаил Йонов.
Последни новини

А1 приема предварителни поръчки за най-новите продукти на Apple
20:34, 12 сеп 25 / А1
Емил Кошлуков към СЕМ: "Спрете фарса!"
10:05, 12 сеп 25 / Idealisti
Умен старт на новия семестър – водещи смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
19:02, 11 сеп 25 / А1
Добави коментар