„С книга на плажа“ пристига в Бургас
12:25, 14 юли 15 / Култура
25
377
Шрифт:
"С книга на плажа" ще задоволи любителите на прикючески разкази и романи, на заплетени трилъри и криминалета, на приказки вълшебни и лирически творби. Световната литературна класика и художествена литература ще присъства на български, но и на оригиналните й езици като адаптирани двуезични издания. За най-малките светът на приказките ще "оживее" с колекция от грамофонни плочи, предоставена от Регионална библиотека "П.К.Яворов".
В духа на съвременното изкуство книгата ще присъства и в специално изградени арт-инсталации, които ще запълнят пространството във Флората с магичност.
Инициативата се реализира от Община Бургас и Регионална библиотека "П.К.Яворов". Организаторите са предвидили книжни изненади и събития, целящи да популяризират книгата като развлекателен и верен "приятел" в летния ден.
Последни новини

Вземете Huawei Watch 5 с до 300 лв. отстъпка от А1 и Extra SIM без такса за първите 6 месеца
15:22, 04 юли 25 / А1
Връщане в училище: как търговците се подготвят за един от най-силните сезони в годината
17:20, 03 юли 25 / Свят
Лятна селекция 5G смартфони с 0% лихва на лизинг от А1
13:14, 03 юли 25 / А1
Добави коментар