До дни пускат движението по бул. "Стефан Стамболов"
17:34, 26 юни 15
25
757
Шрифт:
Местната администрация е ангажирала 12-метров верижен асфалтополагач за довършване реконструкцията. Такава машина се ползва за първи път в градски условия. Основното й предназначение е да излива бързо и равномерно асфалтово покритие върху широки магистрални пътища. Организиран е постоянен работен процес, в който 15 камиона зареждат един след друг машината.
С помощта на асфалтополагача ще приключи до понеделник пълното преасфалтиране на бул. "Стефан Стамболов". Остава да се довърши вторият основен пласт по източното платно. Става въпрос за участъка от хотел "Мираж" до ул. "Тракия", който е дълъг 600 метра.
В понеделник автомобилното движение ще бъде пуснато двустранно през "Стефан Стамболов", но страничното изграждане на тротоари продължава и след това. По булеварда ще минава маршрут на Бърза автобусна линия, която е част от проекта "Интегриран градски транспорт на Бургас".
Последни новини

Страшно добри оферти от А1: смартфони с 0% лихва на лизинг за 24 месеца през октомври
14:39, 02 окт 25 / А1
А1 празнува 30 години с отстъпки до 500 лева/255,65 евро за водещи смартфони
18:03, 01 окт 25 / А1
Община Сливен бе обявена за едноличен шампион сред институциите в България по изпълнение на Закона за достъп до обществена информация
21:05, 30 сеп 25 / Регионални новини
Добави коментар