Волейболистките загубиха драматично от световния шампион Сърбия

20:14, 26 сеп 22 / Спорт 25 1997 Шрифт:
Ирина Иванова Редактор: Ирина Иванова

България допусна втора поредна загуба на световното първенство по волейбол за жени в Нидерландия и Полша. Във втория си мач от група С в Арнем избраничките на италианския селекционер Лоренцо Мичели отстъпиха с 2:3 (-21, 22, 25, -21, -9) пред действащия световен шампион Сърбия, пише „Сега“.

Александър Николов в идеалния отбор на Евроволей 2022

Волейболистките ни изиграха два много убедителни гейма във втората и третата част и опряха до стената звездния състав на западните ни съседки, предвождан от капитана Тияна Бошкович. Избраната за MVP на Мондиал `18 състезателка на поста диагонал заби 22 т. в българското поле, до една от атака (при 34,69% успеваемост). Топреализатор в мача стана нейната съотборничка Бианка Буса с 26 т. (2 аса, 4 блока), а Сара Лозо допринесе с 16 т. за успеха.

Младите ни волейболисти спечелиха бронза на европейското

В нашия състав най-резултатна беше диагоналът Силвана Чаушева с 18 т. (1 ас), а капитанът Елица Атанасиевич завърши със 17 т. (2 блока). Още три от националките ни постигнаха двуцифрен актив - Мира Тодорова с 13 т. (3 аса, 4 блока), Мирослава Паскова с 12 т. (2 аса) и Нася Димитрова с 10 т. (2 блока).

За българския тим предстоят два почивни дни, а в следващия мач в четвъртък (29 септември) съперник ще ни бъде олимпийският шампион САЩ. В последните две срещи от групата волейболистките ни ще търсят задължителни победи срещу Канада (30 септември) и Казахстан (1 октомври).

За втората групова фаза ще се класират първите три отбора в крайното класиране.