Обрат: Григор Димитров напуска Мелбърн

10:37, 22 яну 20 / Спорт 25 2864 Шрифт:

Григор Димитров отпадна от Australian Open. Българският тенисист отстъпи с 4:6, 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), 6:7 (4) срещу Томи Пол след зрелищен двубой, продължил около 4.30 часа.

Поставеният под №18 в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис Григор Димитров отпадна във втория кръг, за да запише най-слабото си представяне в турнира от Големия шлем от 2013 година.

Мачът му с осемдесетия в света беше изключително тежък. Димитров положи огромни усилия и беше близо до целта, като сервираше за победата в петия сет, но допусна обрат от 30:0, съобщи "Дневник". Следващият съперник на Пол ще е унгарецът Мартон Фучович, който е 67-и в света.

Първата ни ракета не успя да реши спора в своя полза в десетия гейм на решителния пети сет, когато водеше с 5-4 и подаваше. 22-годишният Пол успя да върне пробива в последния възможен момент и го затвърди, повеждайки на свой ред с 6-5. В тайбрека американецът дръпна с 9-3, имаше шест мачбола и реализира първия от тях, слагайки край на спора след 4 часа и 8 минути игра. За Томи Пол това бе първо участие във втори кръг на турнир от Големия шлем. Двамата не се бяха срещали досега, припомня БГНЕС.

Димитров ще загуби точки, тъй като миналата година достигна до четвъртия кръг. Това бе юбилейно десето участие на българския тенисист в Мелбърн.