Волейболистите на ОУ „Панайот Хитов”- Сливен със сребърните медали от Ученически игри’17

10:10, 12 юни 17 / Спорт 25 1236 Шрифт:

Отборът на ОУ „Панайот Хитов” – Сливен се окичи със сребърните медали от финалния турнир по волейбол на Ученическите игри за възраст 5-7 клас.

След като зае първата позиция в своята предварителна група от надпреварата, момчетата на Сливен се поздравиха с победа и  на полуфиналите.
Те спечелиха последователно в пет срещи, за да играят на финала. Наложиха се над отборите от Смолян, Червен бряг, Омуртаг, Бяла Слатина и Дупница.

На финала възпитаниците на учителя по физическо възпитание Драгомир Димитров играха срещу представителя на Кърджали, но отстъпиха пред школата с традиции.

Домакин на Републиканските финали по волейбол от програмата на "Ученически игри '17 в групите на 5-7 клас беше Разград. Участваха отборите, победители във всяка една от зоните в България. Сливенският регион бе представен от тима на ОУ „Панайот Хитов”.
Това е и отборът с най-призово класиране  от всички сливенски представители в отделните спортове, участвали на финалите на Ученически игри 2017.