С доза късмет Франция спечели дебютния си мач на Мондиал 2018

15:29, 16 юни 18 / Спорт 25 468 Шрифт:

Един от фаворитите на Мондиал 2018 – Франция, започна с измъчена победа похода си към титлата по футбол в Русия. „Петлите“ се наложиха с 2:1 над Австралия в първия мач от трета група на Мондиала, а успехът дойде след историческа първа намеса на VAR на Световно първенство и леко късметлийски гол на Погба.

Въпреки загубата „кенгурутата“ показаха, че не са за пренебрегване.

За първи път на световни първенства тази нова технология бе използвана, за да се отсъди дузпа, чрез която "петлите" поведоха. Точен бе Антоан Гризман в 58-ата минута. Само четири минути след това обаче Миле Йединак изравни също след 11-метров наказателен удар. В 81-вата минута Пол Погба донесе победата на Франция след нова намеса на технологиите - този път тази на голлинията.

По-късно днес играят другите два отбора от Група "С" - Перу и Дания.

Франция (4-3-3) : Лорис, Павар, Юмтити, Варан, Ернандес; Толисо (78'-Матюиди), Канте, Погба; Мбапе, Гризман (70'-Жиру), Дембеле (70'-Фекир)

Австралия (4-2-3-1): Райън, Рисдън, Милиган, Сейнсбъри, Бехич; Йединак, Мууй; Лекие, Рогич (72'-Ървайн), Крузе (84'-Арзани); Набут (64'-Джурич)