България живна и размаза Гибралтар

10:15, 24 сеп 22 / Спорт 25 2478 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

Валентин Антов откри резултата с глава в 23-ата минута. Рой Чиполина обаче изравни в 26-ата. В 36-ата минута Кирил Десподов направи 2:1. В началото на втората част Радослав Кирилов завърши със силен удар добра акция на нашите за 3:1. След само 180 секунди Илиян Стефанов покачи на 4:1. Тийнейджърът Марин Петков опъна мрежата за крайното 5:1 в 81-ата минута. Срещата се игра на „Хювефарма Арена“ в Разград пред около 800 зрители.

Кръстаич разположи българите в 3-5-2 и заложи на Даниел Наумов за вратар, като по този начин стражът на „ЦСКА 1948“ се завърна под националната рамка след малко повече от година прекъсване. В защита започнаха Петко Христов, Валентин Антов и Антон Недялков. В средата на игрището сърбинът пусна Иван Турицов, Филип Кръстев, Илия Груев, Илиян Стефанов и младата надежда на „Левски“ Марин Петков. В атака стартираха капитанът Кирил Десподов и Радослав Кирилов.

В 19-ата минута група от десет на брой запалянковци в сектор „В“ издигна транспарант, адресиран до шефа на БФС Борислав Михайлов, но стюардите ги принудиха бързо да го свалят и да напуснат трибуната. Надписът гласеше: „Боби, ще изгубиш войната с „Левски“.

Така България записа първа победа в това издание на Лигата на нациите и събира шест точки от пет мача. Последната ни изява в турнира ще бъде в понеделник - срещу Северна Македония в Скопие.