"Локомотив" (Пловдив) отстъпи срещу английския гранд "Тотнъм"

21:12, 17 сеп 20 / Спорт 25 3640 Шрифт:
Василена Йорданова Редактор: Василена Йорданова

"Локомотив" (Пловдив) загуби от лондонския "Тотнъм" с 1:2 у дома в двубой от втория квалификационен кръг в Лига Европа. Трите гола в двубоя бяха отбелязани през второто полувреме, като "Локомотив" поведе в резултата, но "Тотнъм" направи обрат, съобщи БГНЕС.

Срещата се игра на стадиона на българския тим в парка „Лаута“ пред празни трибуни заради пандемията от Covid-19. Фенове на Локо все пак имаха възможност да гледат двубоя на видеостена, инсталирана на булеварда в близост до стадиона.

Лондонският тим създаде първата си възможност още във втората минута, но Мартин Луков с крак отрази удара на Хюн Мин Сон. "Тотнъм" не успя да поведе и в 11-ата минута, когато Стивън Бергвайн от границата на наказателното поле уцели напречната греда. В 17-ата минута Джовани Ло Селсо стреля опасно, но над вратата. В 27-ата минута гостите основателно поискаха дузпа за нарушение на Лукас Масоеро срещу Бергвайн, но съдията не посочи бялата точка.

Най-сериозното положение за „смърфовете“ бе в допълнителното време на първата част – Бирсент Карагерен се озова на добра позиция, но стреля над вратата. През първите 45 минути "Локомотив" се представи достойно и с малко повече късмет не допусна гол срещу лондонския тим. В 58-ата минута Хари Кейн бе оставен непокрит и стреля, но Луков не бе затруднен особено и улови топката. Локомотив нанесе своя удар в 71-ата минута, когато Георги Минчев се разписа с глава след ъглов удар и асистенция на Димитър Илиев. Минчев се появи на терена само две минути по-рано, заменяйки Анте Аралица. След още 120 секунди Бирсент Карагерен с далечен удар принуди Лорис да показва най-доброто от себе си.

Малко след това обаче всичко обърна наопаки за "Локомотив". В 77-ата минута Диниш Алмейда на голлинията отби топката с ръка и получи червен картон, а Тотнъм получи правото да изпълни дузпа. Заради протестите си Карагерен пък бе изгонен за втори жълт картон. Хари Кейн не даде шансове на Луков от бялата точка и възстанови равенството. Кейн направи пропуск с глава в 82-ата минута, но в 85-ата резервата Танги Ндомбеле вкара гол за „шпорите“, който се оказа победен за англичаните. "Тотнъм" за първи път игра в България в двубой от евротурнирите.