Байерн Мюнхен спечели Купата на Германия за 20-и път

08:09, 05 юли 20 / Спорт 25 2088 Шрифт:
Topnovini Редактор: Topnovini

Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен във финала за Купата на Германия. Срещата завърши с резултат на 4:2.

Мачът се проведе на олимпийския стадион в Берлин без зрители поради пандемията от коронавирус.

Роберт Левандовски бе избран за играч на сезона в Бундеслигата

Така Байерн постигна дубъл през настоящия сезон - Купата на Германия и спечелената титла от Бундеслигата.

Тимът на Ханзи Флик доминираше и водеше с 3:0 след час игра, благодарение на голове на Давид Алаба, Серж Гнабри и Роберт Левандовски (16’, 24’ и 59’). Свен Бендер вкара за гостите в 63-ата минута, запазвайки надеждите им, а Левандовски уби интригата минути преди изтичането на редовното време. Крайният резултат бе оформен от Кай Хавертц от дузпа.

Байерн за 20-ти път стана носител на Купата на страната, което е рекорд. Клубът е губил и четири пъти на финали.