Oбискираха руските биатлонисти на световното

17:52, 22 фев 20 / Спорт 25 3094 Шрифт:

Италианската полиция нахлу рано тази сутрин в стаите на националния отбор на Русия по биатлон и направи обиск на всички състезатели, треньори, технически и медицински лица от "сборная", които са ангажирани със световното първенство в Антолц-Антерселва, предаде "Сега".

Обиските са по нареждане на прокуратурата в Болцано по подозрение за употреба и притежание на допинг.

Наша биатлонистка със значим успех на световното в Италия

Пред руските медии президентът на Съюза по биатлон Владимир Драчов изказа мнение, че причината за обиските е, че личният треньор на Александър Логинов - Александър Касперович, е в отбора без да има акредитация, а е използвал чужда.

Иззети са мобилните телефони и лаптопите на Логинов, Касперович и на още един биатлонист - Евгений Гараничев. Треньорът Касперович е обвинен в контрабанда на допингиращи препарати. Логинов и Гараничев обаче са оставени да се подготвят за състезанието на мъжките щафети.

28-годишният Логинов изненадващо стана световен шампион в спринта на 10 км, а в преследването на 12.5 км на следващия ден спечели бронзов медал. Титлата му е първа за руския биатлон от 2008 г. Това представяне на руснака доведе до критики и намеци за нечестен подход от страна на неговите конкуренти.

До момента медалите на Русия на световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва са именно тези на Логинов, с които страната се намира на 4-о място в класирането при отборите. Пред Русия са тимовете на Норвегия с 3 златни, 2 сребърни и 2 бронзови, Франция (2-1-2) и Италия (2-1-0).

Въпреки обиските руските щафети участваха в днешните състезания. При жените рускините завършиха на 8-о място. Медалите взеха квартетите на Норвегия, Германия и Украйна, а българките (Здравкова, Коева, Тодорова, Кадева) са 20-и, след като бяха затворени с една обиколка на третия пост.

При мъжете и двамата разпитвани Логинов и Гараничев, както и Поршнев и Елисеев участваха и завършиха на 4-о място, победени от щафетите на Франция, Норвегия и Германия. Българският тим (Герджиков, Анев, Синапов, Илиев) се класира на 11-о място.

До края на световното предстоят само масовите стартове за жени (13:30) и мъже (16:00) утре. В тях за първи път от 1999 г., когато бе въведена тази дисциплина ще имаме и мъж, и жена - Красимир Анев и Милена Тодорова.