Алберт Попов отново е в топ 20 за Световната купа

07:38, 29 яну 20 / Спорт 25 2752 Шрифт:

Алберт Попов завърши на 19-то място в слалома в Шладминг (Австрия) от Световната купа по ски алпийски дисциплини. Това е четвърто влизане в точките за българина от началото на сезона, съобщи bTV.

Попов прибави 12 към актива си и вече заема 28-ото място в генералното подреждане за малкия Кристален глобус.

Българинът даде 26-то време в първия манш на пистата в австрийския зимен център -  с време 53.80 сек, и пето - 50.57 сек, във втория. Така той остана на 1.98 сек зад победителя Хенрик Кристоферсен от Норвегия, който е и водач в класирането за Световната купа.

Другият роден представител в дисциплината - Камен Златков, завърши 47-ми от 73 участници.

Оскъдно облечената блондинка, която прекъсна финала в Шампионската лига между "Ливърпул" и "Тотнъм", отново събра погледите. Кинси Волански този път се появи на пистата "Планай" в Шладминг по време на кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини.

Красавицата изскочи на финала с банер в памет на легендарния баскетболист Коби Брайънт, който загина в катастрофа с хеликоптер в неделя.

Волански пресече финалната линия малко преди това да направи италианският скиор Алекс Винацер във втория манш. Получи се куриозна ситуация, вследствие на която последният мислеше, че е повел в състезанието. Той бе обявен за временен лидер, преди грешката все пак да бъде поправена.

Русокосата Волански е модел на бански костюми. Тя доби особена популярност, след като нахлу на терена на "Уанда Метрополитано" в 19-ата минута от финала в Шампионската лига миналия юни.

Партньорът ѝ Витали Здоровецки също е известен в социалните мрежи, като в YouTube има 10 милиона абонати и около 2 милиона последователи в Instagram. Именно името на неговия канал - Vitaly Uncensored, бе написано върху оскъдния бански на красавицата. Здоровецки има забрана за посещение на спортни прояви.