България отива на финал на Европейското по волейбол за юноши

19:40, 20 юли 19 / Спорт 25 1682 Шрифт:

Юношеският национален отбор на България до 17 години се класира за финала на Европейското първенство по волейбол в София, след като победи тима на Полша с 3:1 (22:25, 25:21, 27:25, 25:23) в първия полуфинал от надпреварата, предаде БГНЕС.

Поляците започнаха по-уверено и се наложиха в първия гейм, но във втората част възпитаниците на Мартин Стоев вдигнаха нивото си на игра и изравниха резултата. Третият гейм бе много оспорван, но в крайна сметка „лъвовете“ го спечели с 27:25.

В четвъртата част родните волейболисти натрупаха сериозна преднина в началото, но след това позволиха на съперника да я навакса, преди все пак да затворят мача с 25:23.

По този начин България ще играе в утрешния финал от 18:00 часа в столичната зала „Христо Ботев“, където техен съперник ще бъде Франция или Чехия.